Fotokocyk - pomysł na prezent na baby shower
12.jpg

Urocze przyjęcie zyskuje na popularności. Czym jest baby shower? Co kupić? Kiedy i jak je zorganizować? Kilka pomysłów i odpowiedzi na najważniejsze pytania.

Nazwa „baby shower” wywodzi się z języka angielskiego od słów „dziecko” i „prysznic” – co w wolnym przełożeniu oznacza „oblewanie prezentami”. Koncept organizacji baby shower przybył do Polski ze Stanów Zjednoczonych, gdzie przyjęcia w podobnej formie do tych, które znamy aktualnie, zaczęły być urządzane na przełomie lat 40. I 50. – co było związane z baby boomem, którego szczyt wypadł na ten powojenny czas. Obdarowywanie kobiety oczekującej potomka prezentami miało zapewnić jej potrzebne dobra materialne.

Kto i kiedy organizuje baby shower?

W dzisiejszych czasach przyjęcia baby shower mają bardzo odmienny wygląd, uzależniony od pomysłowości przyszłej mamy lub jej bliskich. Sama forma jest bardzo zmienna, zdarza się, że są to niewielkie spotkania w gronie najbliższych, innym razem wystawne przyjęcia na kilkadziesiąt osób lub rodzinne pikniki. W Polsce z powodu braku utartego zwyczaju urządzania takich spotkań, baby shower najczęściej wyprawia sama ciężarna, która zaprasza przyjaciółki do siebie do domu, lub przyjęcie organizują dla niej przyjaciółki.

Od czego zacząć organizację baby shower? 3 wskazówki na początek

Jeśli organizujesz takie przyjęcie, ważna jest rozmowa z ciężarną, warto wziąć pod uwagę jej spostrzeżenia, aby uniknąć wpadki. Jeśli baby shower ma być przyjęciem niespodzianką, podpytajmy przyszłego tatę dziecka, może sam wskaże rozwiązania, na które byśmy nie wpadli bez jego pomocy. Po rozmowie z przyszłą mamą lub jej partnerem na pewno będzie nam łatwiej m.in. wybrać miejsce czy atrakcje.

Kolejna rzecz to wysłanie zaproszeń na baby shower. Oczywiście możemy to zrobić za pomocą Internetu. Warto jednak pomyśleć o papierowych zaproszeniach. Będą one nie tylko pięknym gestem, ale i pamiątką po przyjęciu, zwłaszcza gdy zostaną one spersonalizowane, lub wykonane ręcznie.

Idealny prezent dla noworodka - kocyk do zdjęć

Prezenty dla noworodka są bardzo przyjemnym dodatkiem takiego spotkania. Ubranka, zabawki, pieluszki czy akcesoria do dziecięcego pokoju na pewno przydadzą się ciężarnej. Idealnym prezentem dla przyszłej mamy i dla dziecka jest kocyk do zdjęć. Dzięki niemu rodzice będą mogli obserwować jak rośnie ich maluch. Do fotokocyka dołączonych jest 7 pięknych, dwustronnych kart, dzięki którym rodzice będą mogli odliczać i uwieczniać na fotografiach każdy miesiąc życia maluszka. Jest to więc jest to uniwersalny prezent dla chłopca oraz dziewczynki. Kocyk do zdjęć to idealne tło, które podkreśli urok każdego maluszka.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl